صفحات

۱۳۹۴ دی ۲۹, سه‌شنبه

roozonline.com: Latest News - 6 new articlesroozonline.com: Latest News - 6 new articles


یک سئوال تکراری از آقای خامنه ای

هوشنگ اسدی

خانم ها! آقایان! گفته بودیم برمی گردیم. یکی یکی برمی گردیم. به کوری چشم کسانی که از درون و بیرون مرگ روز را می خواهند، بر می گردیم. فیس بوک و انتخاب روز به همت برو بچه های جوان لحظه ای از رفتن نماند. بازگشت سایت را هم ابراهیم نبوی عزیز کلید زد. بر سر ما فریاد کشید: - نگذارید روز تعطیل شود... درمصاحبه با تلویزیون ایران فردا گفتم که: -"برادران امنیتی" دلتان خوش نباشد. ما بر می گردیم. *** و حالا" نگاه هفته" بر می گردد. سوالی تکراری است دیگر. به زمستانی دور بر می گردد که با "رهبر معظم انقلاب" در یک سلول بودیم. ایشان در آن زمان "آقای خامنه ای" ای بودند، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد.به شرحی که در کتابم هست و دردهها مصاحبه گفته ام،زمستان در سلولی با آقای خامنه ای سر شد که حالا مجسمه شان را آنجا گذشته اند. اسم "کمیته مشترک"هم شده موزه عبرت تا یادگار "جنایات و شکنجه های دوران شاه" باشد و انگار نه انگار که بلا فاصله بعد از انقلاب ، همین شکنجه گاه شد" زندان توحید" و "برادران سپاه" درآن روی شکنجه گران ساواک را سفید کردند. اتفاقا دو تن از قربانیان این دوران را آقای خامنه ای خوب می شناخت. رحمان هاتفی و علیرضا اکبری شاندیز. لابد باد دهم بگوش "حضرت آقا" نرسانده که چه بر سر این دو یگانه آوردند. اما حتما "خاطر مبارکشان" هست که دروقت جدایی، با چشمانی گریان در گوش من گفتند: - هوشنگ، در حکومت اسلام قطره اشکی از چشمی نمی ریزد.  حالا سی و چند است که "اسلام" به روایت ایشان در حال حکومت است و همگان می دانند در مملکتی که بی اذن ایشان برگ از برگ نمی جنبد،در همین روزها پنج زندانی بیگناه ایرانی- آمریکایی را مبادله کرده اند. و درست درهمین روزها،حسین رونقی که پشتوانه اش نه "شیطان بزرگ"، بلکه پدر و مادری از پا افتاده اند، مظلومانه روی صفحه اش در فیس بوک می نویسد: - روز چهارشنبه در مقابل دادستانی تهران حاضر می شوم تا بازداشتم کنند. من مثل صدها زندانی سیاسی دیگر بی گناهم و حقم زندان نیست. و من باز از شما می پرسم آقای خامنه ای: - فکر می کنید اشک های حسین رونقی را کسی نمی بیند؟ حتی خدایی که به نام او، و به فرمان شما می گیرند و می برند و می کُشند؟

    


Sponsor message
powered byad choices

گریه برای ممنوعیت پوری بنایی

نادر طریقت کارگردان فیلم درخشش در دومین اکران فیلم‌اش با اشک پیش پای  پوری بنائی هنرپیشه سینمای ایران زانو زد.
فیلم درخشش به کارگردانی نادر طریقت  مستندی است درباره چهل سال تاریخ بازیگری و جایگاه بازیگر و سوپراستار در سینمای ایران که اولین بار سال 1390 به نمایش در آمد و جمع کثیری از هنرمندان، ، سینماگران و بازیگران و سوپراستارهای سینمای ایران از پیش از انقلاب و بعد از انقلاب در نمایش‌اش حضور داشتند. پس از پایان نمایشِ این فیلم نادر طریقت متاثر از سال‌ها ممنوعیت پوری بنایی پیش پای او زانو زد و اشک ریخت که باعث تاثر پوری بنایی هم شد. پوری بنایی هم‌چنین چندی پیش، در جشن منتقدان سینمای ایران، روی صحنه رفت و  مورد تقدیر قرار گرفت.  اتفاقی که با اعتراض روزنامه‌ی  کیهان مواجه شد. پوری بنایی از سال 1357 تا امروز اجازه‌ی حضور و فعالیت در سینمای ایران را ندارد.

    


Sponsor message
powered byad choices

رضا احدی، بازیکن سابق استقلال و تیم ملی ایران درگذشت

رضا احدی، کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال تهران و بازیکن سابق تیم ملی ایران، امروز صبح  در بیمارستانی در تهران درگذشت. به گزارش ایسنا، رضا احدی که  ۵۳ سال داشت، به علت عفونت داخلی و نارسایی کبد درگذشت. او پیش از درگذشت چند روز در کما بود و به گفته برادرش پزشکان نتوانستند او را دیالیز کنند. رضا احدی سال ۱۳۴۱ در تهران به دنیا آمد. کمتر از ۱۸ سال داشت که به تیم استقلال تهران پیوست و مدت هفت سال در پست هافبک چپ برای این تیم بازی کرد.

    


Sponsor message
powered byad choices

رفسنجانی: رسیدن برجام به نتیجه ،حذف ۶۰ درصد نامزدها

اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پیامی صفحه اینستاگرامش، اعلام کرد:" برجام به نتیجه رسید ، ۶۰ درصد نامزدها حذف شدند." رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات پیش رو که «برخی رد صلاحیت‌ها، دستبرد به حق‌الناس است.اگر کسی با نگاه سیاسی و به خاطر مسائل شخصی، مردم را از رای دادن به یک نفر با رد صلاحیت محروم کند، با توجه به فتوای رهبری در حق‌الناس دست برده است.وقتی برجام یک به نتیجه رسید ۶۰ درصد نامزدها را از انتخابات کنار گذاشتند، این طور که نمی‌شود." رسانه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان خبر دادند که از بین سه هزار کاندیدای اصلاح‌طلب «تنها ۳۰ نفر» یعنی «یک درصد» نامزدها تایید صلاحیت شده‌اند و در برخی از شهرها هیچ کاندیدای اصلاح‌طلبی وجود ندارد. این حجم از رد صلاحیت کاندیداها در مقایسه با دوره‌های پیشین انتخابات مجلس شورای اسلامی امری کم‌سابقه به‌شمار می‌آید.

    

تحریم‌ها برداشته شد؛ کامران نجف‌زاده به آمریکا سفر کرد

کامران نجف زاده ساعتی پس از لغو تحریم‌ها، تهران را به مقصد آمریکا ترک کرد. کامران نجف زاده خبرنگار شناخته شده‌ی صدا و سیما ساعتی پس از لغو تحریم‌ها، تهران را به مقصد آمریکا ترک کرد. گفته می‌شود این خبرنگار به همراه خانواده‌اش و برای حضور در دفتر واحد مرکزی خبر در آمریکا، به این سفر رفته است. آخرین فعالیت نجف زاده در ایران،  ایفای یک نقش فرعی در فیلم بادیگارد ابراهیم حاتمی‌کیا بود. نجف زاده شب گذشته در دوبی بوده و امروز از این شهر به سمت آمریکا پرواز خواهد کرد. کامران نجف‌زاده مدتی هم در کشور فرانسه به عنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر فعالیت می‌کرد که به دلیل تهیه گزارش‌های جانبدارانه علیه فرانسه، از این کشور اخراج شد.

    

در حاشیه‌ی مدیری هم بیننده ندارد

بیش از یک هفته است که مجموعه طنز تلویزیونی "در حاشیه ۲" به کارگردانی مهران مدیری از شبکه سه سیما در حال پخش است، ولی به نظر می‌رسد سریال تازه مدیری نتوانسته حتی باقی مانده مخاطبان هنوز وفادار به صدا و سیمای جمهوری اسلامی را جذب کند. پخش سریال "در حاشیه ۲" پس از حواشی بسیار مدت یک هفته است که از صدا و سیما آغاز شده اما نتوانسته بیننده‌گان این رسانه و مخاطبان ثابت مهران مدیری را  هم جذب کند. این سریال که در ادامه‌ی مجموعه‌ی پر سر و صدای "در حاشیه" که به دلیل اعتراض پزشکان نیمه‌کاره ماند، ساخته شده؛ داستان کاراکترهای سری اول را روایت می‌کند که در یک زندان گرفتار شده‌اند و با افرادی آشنا که به نوعی یادآور بابک زنجانی و فیروز کریمی- سرمربی فوتبال- هستند، در یک بند زنده‌گی می‌کنند. اما پرداختن به مسائل روز هم حتی باعث نشده این مجموعه‌ی مهران مدیری مورد توجه قرار بگیرد و به نظر می‌رسد مخاطبان رسانه‌های تصویری، ترجیح می‌دهند بیش‌تر پیگیری سریال‌های ماهواره‌ای و مجموعه‌های نمایش خانه‌گی مثل "شهرزاد" باشند. صدا و سیمای جمهوری اسلامی مدتی است که با بحران مخاطب مواجه شده. آن‌چنان که محمودرضا تخشید از مرکز سریال سازی سیما استعفا داده، مدیر سابق این سازمان، عزت ضرغامی، پذیرفته که صدا و سیما کمتر شصت درصد مخاطب دارد و بهروز افخمی مجری و تهیه‌کننده‌ی برنامه‌ی هفت معتقد است که پخش آگهی فیلم‌های سینمایی از شبکه‌های ماهواره‌ای به فروش بیشتر این آثار کمک می‌کند.

    

More Recent Articles

You Might Like


Email subscriptions powered by FeedBlitz, LLC, 365 Boston Post Rd, Suite 123, Sudbury, MA 01776, USA.