صفحات

۱۳۹۴ بهمن ۱۴, چهارشنبه

roozonline.com: Latest News - 2 new articlesroozonline.com: Latest News - 2 new articles


پلیس کانادا خاوری را شناسایی کرد

ردار مسعود رضوانی رئیس پلیس بین‌الملل ناجا،اعلام کرد: خاوری مورد شناسایی پلیس کانادا قرار گرفت و در حال حاضر در حال پیگیری دستگیری و استرداد وی هستیم.  به گزارش تسنیم ،سردار مسعود رضوانی در نشست خبری ظهر امروز خود با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری پرونده خاوری، گفت: "با پیگیری‌های ما پس از صدور اعلان قرمز پلیس اینترپل برای این فرد و ارائه آدرس دقیق وی در کانادا، خاوری مورد شناسایی پلیس کانادا قرار گرفت و در حال حاضر در حال پیگیری دستگیری و استرداد وی هستیم.سازمان اینترپل به ما اعلام کرده که ما باید از طریق وزارت خارجه و از روش‌های دیپلماتیک و با بهره‌مندی از معاضدت‌های قضایی، پیگیری پرونده خاوری را انجام دهیم.ما از پلیس کانادا درخواست کرده‌ایم تا بتوانیم تیمی را به این کشور اعزام کرده تا به صورت مستقیم ناظر بر روند رسیدگی به پرونده خاوری باشیم. من در سه سال اخیر دو بار با همتای خود در پلیس اوتاوا صحبت کردم و عنوان کردند که پناه دادن به مجرمین نه تنها به ضرر کشور محل جرم بلکه به ضرر کشور پناهنده مجرمین نیز هست. شاهد این ضرر انجام اقدامات تروریستی اخیر در کشور استرالیا است که هفت سال پیش از اقدام تروریستی این تبعه ایرانی مدارک کلاهبرداری وی را در اختیار پلیس قرار دادیم ولی پلیس این کشور هیچ پاسخی به این موضوع نداده بود."

    


Sponsor message
powered byad choices

دستگیری چند فرمانده حزب الله توسط آمریکا

دولت آمریکا اعلام کرد که شماری از فرماندهان حزب الله لبنان را به دلیل خرید اسلحه برای رژیم بشار اسد دستگیر کرده است. مقامات آمریکایی تصریح کرده اند که حزب الله لبنان منابع مالی خریداری این سلاح ها را از طریق فروش کوکائین در آمریکا و اروپا تأمین میکرده است. دولت آمریکا افراد دستگیر شده را فرماندهان سلول حزب الله لبنان در اروپا معرفی کرده است. محمد نورین الدین از جمله افراد دستگیر شده است که به گفته مقامات آمریکایی وظیفۀ پولشویی را برای حزب الله لبنان برعهده داشته است. 
دولت آمریکا توضیحی در مورد شمار دستگیرشدگان و محل دستگیری آنان نداده است. اما، منابع خبری اسرائیل شمار دستگیرشدگان را چهار تن اعلام کرده اند. هفت کشور از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا و بلژیک در زمینۀ تحقیق دربارۀ این پرونده با یکدیگر همکاری کرده اند. 
حزب الله لبنان که متحد رژیم بشار اسد و جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود هزاران نفر از اعضای خود را در دفاع از رژیم دمشق به سوریه اعزام کرده است. 
شبکۀ تلویزیون آمریکایی "سی ان ان" دستگیری فرماندهان حزب الله لبنان را نتیجۀ یک همکاری بین المللی اعلام کرده که به گفتۀ این رسانه به نابودی یک شبکۀ تروریستی و تبهکارانۀ وابسته به حزب الله در آمریکا و اروپا کمک کرده است. همین منبع افزوده است که حزب الله لبنان از میلیون ها دلار به دست آمده از طریق قاچاق مواد مخدر برای پشتیبانی مالی از فعالیت های تروریستی در سوریه و لبنان نیز استفاده کرده است.
دولت آمریکا حزب الله لبنان را متهم کرده است که در همکاری با کارتل های قاچاق مواد مخدر در آمریکای جنوبی برای نقل و انتقال میلیون ها دلار درآمد ناشی از قاچاق کوکائین در آمریکا و اروپا سود جسته است. 
اگر چه حزب الله لبنان سلاح های خود را بعضاً از طریق جمهوری اسلامی ایران تأمین می کند، اما، کاهش شدید بهای نفت به کاهش کمک های مالی دولت ایران به حزب الله لبنان منجر شده و هزینه های سنگین حضور نظامی ایران و حزب الله لبنان در سوریه، این سازمان را بیش از پیش به فعالیت های جنایتکارانه برای تأمین بخشی از نیازهای مالی اش سوق داده است. 
هفتۀ گذشته خزانه داری آمریکا دو لبنانی را به اتهام پولشویی به سود حزب الله لبنان هدف مجازات قرار داد.  منبع: رادیو فرانسه

    


Sponsor message
powered byad choices

More Recent Articles


Sponsor message
powered byad choices
You Might Like


Email subscriptions powered by FeedBlitz, LLC, 365 Boston Post Rd, Suite 123, Sudbury, MA 01776, USA.