صفحات

۱۳۹۴ بهمن ۲۵, یکشنبه

roozonline.com: Latest News - 5 new articlesroozonline.com: Latest News - 5 new articles


احسان گنجی

    


Sponsor message
powered byad choices

ادعای مهدی طالقانی درباره‌ی شهیار قنبری، شماعی‌زاده و سلی

سیدمهدی طالقانی، فرزند سیدمحمود طالقانی، در مصاحبه‌ای به مناسبت دهه‌ی فجر با سایت امنیتی نسیم آنلاین درباره‌ی دیدار هنرمندان و آوازخوانانی چون شهیار قنبری، شماعی‌زاده و سلی با پدرش ادعاهایی را مطرح کرده. سیدمهدی طالقانی، فرزند سیدمحمود طالقانی، در مصاحبه‌ای که با تیتر "پدرم همه را به خانه‌اش راه می‌داد؛ جز بهایی‌ها و آمریکایی‌ها" که در سایت امنیتی نسیم آنلاین منتشر شده، ادعا کرده که سلی، آوازخوان مشهور موسیقی پاپ، ابتدای انقلاب برای اثبات ساواکی نبودن‌اش به پدرش مراجعه کرده و شهیار قنبری و حسن شماعی‌زاده هم برای گرفتن پول و تولید آثار انقلابی به دیدار آیت‌الله طالقانی آمده‌اند. مهدی طالقانی در بخشی از این مصاحبه گفته: "آقای شهیار قنبری یک بار با آقای شماعی زاده آمده بود که آقا این سرودها را بدهید ما بخوانیم و آقای قنبری هم شعر می‌گوید و آهنگساز هم داریم. الله الله را آقای رویگری خوانده بود و یکی دیگر از دوستان هم آمده بودند و در یک خانه‌ای این را اجرا کردند و ما واقعاً بودجه‌ای نداشتیم که به این‌ها بدهیم برای خواندن. آن آقایان شاید فکر می‌کردند که ما آن موقع یک پولی گذاشتیم برای این سرودهای انقلابی در صورتی که اینطور نبود!" شهیار قنبری، شاعر و آوازخوان مشهور ایرانی، در متنی که از سوی نسیم آنلاین منتشر نشده، نسبت به این ادعای خلاف واقع واکنش نشان داده و نوشته: " من با درشت‌ترین حروفِ چاپخانه، این "دروغ" را تکذیب می‌کنم. گویا یکی‌ از ویژگی‌‌های "مسلمانی" آن هم از نوعِ مکتبی‌، دروغ‌پردازی‌‌ست. من هرگز پدرِ ایشان را ندیده‌ام. از آغاز زندگی‌‌ام، تا همین لحظه، فوریه‌ی ۲۰۱۶ ! نه‌ در این جهان، و نه‌ در جهانِ رویا! در روزهای انقلابِ باشکوه هم، داشتم نوارِ "پیشمرگانه‌ها " را برای کشتار کردستان آماده می‌‌کردم. "آلزایمر" یا بدجنسیِ مکتبی‌ آدم را به این کار‌ها وامی‌دارد ! شگفت انگیز است که حالا، پس از این همه سال، برادر طالقانی، این جوری، ناشیانه، دارد "دروغ" می‌‌گوید."

    


Sponsor message
powered byad choices

حاشیه‌های سریال شهرزاد؛ دعوا بر سر شریعتمداری!

حسن فتحی کارگردان سریال شهرزاد پس از عذرخواهی تهیه‌کننده‌ی این مجموعه از حسین شریعتمداری در نامه‌ای خبر داد که به احتمال زیاد از ادامه‌ی ساخت شهرزاد انصراف خواهد داد. پس از انتشار قسمت هفدهم سریال شهرزاد و نمایش تصویر جوانی‌های حسین شریعتمداری در سکانس شهربانی در میان متهمان کمونیست، تهیه‌کننده‌ی این سریال، محمدهادی رضوی، با انتشار بیانیه‌ای شریعتمداری را "سردار قلم" خواند و از او بابت این پیش آمد اتفاقی از سوی خودش و حسن فتحی عذرخواهی کرد. پس از منتشر شدن این بیانیه، حسن فتحی با انتشار نامه‌ای خطاب به تهیه‌کننده‌ی دیگر سریال، محمد امامی، به "اظهارات غیرمسئولانه" محمدهادی رضوی اعتراض کرد و نوشت: "سبب اینکه در بدو توافق برای ساخت این سریال، تصور نمودم تنها با جنابعالی به عنوان تهیه کننده و سرمایه گذار، همکاری خواهم داشت از این رو در کمال احترام اگر قرار باشد هر فردی به جز شما در مقام تهیه کننده در هر مورد دست به تفسیر ناصحيح از گفته و ناگفته های من بزند با کمال احترام ناگزیرم از همکاری برای ساخت قسمت های بعدی سریال، انصراف بدهم." محمدهادی رضوی داماد محمد شریعتمداری است که خود را سردمدار مبارزه با اقتصاد صهیونیستی معرفی می‌کند و شهرزاد اولین حضورش در دنیای نمایش است.

    


Sponsor message
powered byad choices

برادرزاده‌ی وزیر سابق ارشاد؛ تهیه‌کننده‌ی محسن چاوشی

آلبوم تازه‌ی محسن چاوشی به نام "امیر بی‌گزند" به تهیه‌کننده‌گی برادرزاده‌ی سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد منتشر خواهد شد. محسن چاوشی، آوازخوان پاپ، که به دلیل اجرای ترانه‌های سریال شهرزاد دوباره بر سر زبان‌ها افتاده، آلبوم جدیدش را به تهیه‌کننده‌گی سیدهادی حسینی، برادرزاده‌ی وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد، منتشر خواهد کرد. امیر بی‌گزند نام این آلبوم است و در آن از اشعار حسین صفا و مولانا استفاده شده. چاوشی که پس از خواندن ترانه‌ی "رفیقم کجایی؟" به عنوان خواننده‌ی حامی جنبش سبز معرفی شده بود، پیش از این همکاری‌هایی با شرکت دلصدا، وابسته به قرارگاه عمار، برای تولید ترانه و آهنگ داشته. سیدمحمد حسینی، هادی رضوی-داماد محمد شریعتمداری-، علی حضرتی-پسر الیاس حضرتی- و محمدعلی آهنگران-پسر صادق آهنگران-، از وابسته‌گان به مدیران دولتی  و حکومتی هستند که به عنوان تهیه‌کننده وارد فضای فرهنگی شده‌اند.

    

زن ایرانی تبار؛ سفیر امریکا در سوئد

 آزيتا راجي به عنوان اولين ايراني امريكايي، سفير امريكا در كشور سوئد معرفی شد.  پیش‌تر برخی سناتورهای جمهوری‌خواه به رهبری تد کروز، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا، صلاحیت او را تایید نکرده بودند و به همین دلیل روند انتصاب خانم راجی متوقف شده بود که سرانجام مجلس سنا با انتصاب خانم ازیتا راجی به عنوان سفیر جدید این کشور در سوئد موافقت کرد. باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، آزیتا راجی، شهروند ایرانی آمریکایی را برای تصدی سمت سفیر آمریکا در سوئد در اواخر اکتبر سال ۲۰۱۴ معرفی کرده بود.

    

More Recent Articles

You Might Like


Email subscriptions powered by FeedBlitz, LLC, 365 Boston Post Rd, Suite 123, Sudbury, MA 01776, USA.