صفحات

۱۳۹۴ بهمن ۲۰, سه‌شنبه

roozonline.com: Latest News - توطئه جدید پرس‌تی‌وی علیه مجری قربانی آزار جنسیroozonline.com: Latest News - توطئه جدید پرس‌تی‌وی علیه مجری قربانی آزار جنسی


پرس‌تی‌وی برای فرار از رسوایی جنسی دو تن از مدیران اصلی شبکه انگلیسی زبان تلویزیونی جمهوری اسلا می، نوار صوتی پخش شده را" مشکوک" خواند و آن را به مباشرت با "افراد مخالف نظام" نسبت داد.
روابط عمومی پرس‌تی‌وی، ضمن نادیده گرفتن مصاحبه تصویری که در آن خانم شینا شیرانی با ذکر جزئیات و به‌طور مستند درباره تهدیدات جنسی علیه خود سخن گفته است، فایل صوتی را از لحاظ قانونی و قضایی " فاقد وجاهت" خوانده است.
این روابط عمومی که واقعیات مستند در سخنان مجری سابق پرس‌تی‌وی را " جریان سازی خبری و سناریوسازی" نامیده است، اعلام کرده است:" اما به دلیل اهمیت موضوع ، مسئولان ذی‌ربط در حال رسیدگی به آن و تشخیص صحت‌وسقم این ادعا بوده و تا مشخص شدن نتایج کامل تحقیقات ، این دو تن تعلیق شده‌اند."
یک روزنامه‌نگار که اخبار مربوط به این رسوایی رسانه برون مرزی جمهوری اسلامی را از نزدیک دنبال می‌کند، به فیس‌بوک روز آنلاین گفت:" جای بسی شگفتی است که مسئولان ذی‌ربط مورد ا دعای روابط عمومی پرس‌تی‌وی؛ دو مدیر ارشد و بسیار نزدیک به ریاست صداوسیما را به خاطر یک نوار " مشکوک" که با "مباشرت افراد مخالف نظام" به‌صورت " سناریو" درآمده است تعلیق کنند. از همین تناقض گفتاری و رفتاری می‌توان متوجه شد که رسوایی به‌قدری بزرگ بوده که چاره‌ای جز اقدامی – به احتمال زیاد نمایشی- نمانده و در عین حال طبق معمول سعی شده است به آن جنبه امنیتی بدهند و به ترتیب زمینه را برای هر نوع اقدام علیه شینا شیرانی فراهم سازد."
بی‌بی‌سی، شیرانی و پرس‌تی‌وی
فایل صوتی و سپس مصاحبه تصویری با شینا شیرانی به‌سرعت به خبر اول فضای مجازی مبدل شد . اظهارات یک زن و مادر ایرانی که مورد هتک حرمت جنسی قرار گرفته و مجبور به ترک ایران شده است، چنان تکان‌دهنده بود که تاکنون بیشتر از نیم میلیون نفر فقط از طریق فیس‌بوک روز آنلاین آن‌ها را دیده‌اند. فایل‌های صوتی و تصویری هزاران بار به اشتراک گذاشته و تقریباً همه رسانه‌های فارسی زبان به بازنشر آن پرداختند.
دو رسانه تصویری خارج از کشور که دولت‌های بزرگ پشتوانه آن‌ها هستند با تأخیر زیاد به این مسئله پرداختند. 
بی‌بی‌سی فارسی سرانجام در پی انتشار "توضیحات" روابط عمومی پرس تی‌وی به شبکه دولتی ایرنا به این خبر مهم هفته پرداخت و بدون لینک دادن به اصل نوار صوتی و ویدئویی شینا شیرانی، بخش اصلی ادعای پرس‌تی‌وی را منتشر کرد

    


Sponsor message
powered byad choices

More Recent Articles

roozonline.com: Latest News


Sponsor message
powered byad choices
You Might Like


Email subscriptions powered by FeedBlitz, LLC, 365 Boston Post Rd, Suite 123, Sudbury, MA 01776, USA.