صفحات

۱۳۹۴ دی ۱۶, چهارشنبه

roozonline.com: Latest News - 7 new articlesroozonline.com: Latest News - 7 new articles


"سپاه سفارت عربستان را آتش زد!"

مشاور پادشاه عربستان سعودی در یک گفت و گوی تلویزیونی اعلام کرد: سپاه سفارت عربستان را آتش زد!  به گزارش مشرق، انور عشقی، در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "المحور" گفت:" سپاه پاسداران، عامل آتش زدن سفارت عربستان در تهران بود همان طور که پیش از این، بر سر سفارت امریکا آن بلا را آوردند."  وی افزود: "کشورهای حوزه خلیج[فارس]، ریه اقتصادی ایران هستند اما ما کاری با ملت ایران خواهیم کرد که در خیابان های عربستان مانند ولگردها گدایی کنند."

    


Sponsor message
powered byad choices

عکس: شبکه های اجتماعی و روابط انسانی

یكي از خطرناك ترين اتفاقات روزگار ما كه روابط انساني واقعي را كمرنگ كرده.

    


Sponsor message
powered byad choices

ناوسالار سپاه در سوریه کشته شد

روز گذشته، عبدالله قربانی، ناوسالار سوم سپاه، در درگیری‌های شهر حلب سوریه کشته شد. رسانه‌های حکومتی جمهوری اسلامی به طور رسمی از کشته شدن یک ناوسالار سپاه و یک افغان عضو تیپ فاطمیون در درگیری‌های روز گذشته‌ی شهر حلب سوریه خبر داده‌اند. عبدالله قربانی، ناوسالار سوم سپاه و خداکرم رضایی، افغان عضو تیپ فاطمیون در درگیری‌های شهر حلب به همراه هشت ایرانی و افغان دیگر کشته شده‌اند. لشکر فاطمیون از افغان‌های مقیم ایران تشکیل شده که از سوی جمهوری اسلامی برای جنگ با مخالفان بشار اسد در سوریه سازماندهی شده‌اند. تعداد کشته شده‌های نظامیان جمهوری اسلامی در سوریه روز به روز در حال افزایش است. پیش از این حسین همدانی عضو سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و محافظان محمود احمدی نژاد و امامی کاشانی هم در درگیری‌های رخ داده در سوریه کشته شده بودند.

    


Sponsor message
powered byad choices

حسن خمینی امتحان نداد

حسن خمینی، نوه روح‌الله خمینی، در آزمون داوطلبان ورود به مجلس خبرگان رهبری شرکت نکرده است.  این آزمون صبح سه‌شنبه ۱۵ دی برگزار شده و خبرگزاری تسنیم گزارش داده که به جز حسن خمینی، محمود امجد، رسول منتجب‌نیا و مرتضی آقاتهرانی نیز در این آزمون شرکت نکرده‌اند.  محمود امجد و رسول منتجب‌نیا، در دسته‌بندی‌های سیاسی ایران به طیف اصلاح‌طلب نزدیک‌اند و مرتضی آقاتهرانی از رهبران جبهه پایداری انقلاب اسلامی نزدیک به محمدتقی مصباح یزدی است. 

    

استعفای شهاب حسینی در اعتراض به سانسور

شهاب حسینی که از سوی مسئولان برگزاری جشنواره فیلم فجر به عنوان مشاور برگزیده شده بود، در اعتراض به سانسور در این جشنواره از سمت خود استعفا داد. انتخاب بازی‌گران مشهوری چون شهاب حسینی و مهتاب کرامتی به عنوان مشاور در برگزاری جشنواره فیلم فجر که گامی در جهت آشتی هنرمندان و مسئولان دولتی عنوان می‌شد، با اعلام اسامی فیلم‌های بخش مسابقه و نفوذ و اعمال نظر مسئولان دولتی در انتخاب‌ها به بن‌بست رسید. در نامه‌ی منتشر شده از سوی شهاب حسینی، این بازی‌گر در اعتراض به سانسور در جشنواره اعلام کرده که از سمت خود کناره گیری می‌کند. شهاب حسینی با اشاره‌ی مشخص به فیلم "آشغال‌های دوست داشتنی" که از سوی رسانه‌های حکومتی فیلمی در حمایت از فتنه معرفی شده، نوشته: "متاسفانه، موضع گیری دبیر جشنواره‌ی سی و چهارم فیلم فجر در قبال فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» و اطلاق اصطلاحِ «معضل» به این اثر که با مجوز قانوني وزارت محترم ارشاد ساخته شده و طی چند دوره‌ی گذشته در محاق بدبینی و سیاه نگری قرار گرفته، امری قابل تامل بوده و نشانگر بطلان تصورات پيشين بنده است. " به جز آشغال‌های دوست داشتنی، چند فیلم مطرح دیگر چون "خشک‌سالی و دروغ"، "غیرمجاز"، "نیم‌رخ‌ها" و ... به دلایل مسائل مربوط به ممیزی و اعمال نظر مسئولان دولتی از حضور در جشن‌واره منع شده‌اند.

    

کویت سفیر خود را از ایران فراخواند

خبرگزاری کویت سه شنبه ۱۵ دی خبر داد که سفیر این کشور از ایران فراخوانده شده است. اقدام کویت در پی حمله به اماکن دیپلماتیک سعودی در تهران و مشهد انجام می‌گیرد.  خبرگزاری کویت توضیح نداده است که روابط دیپلماتیک کویت و ایران به چه صورتی درخواهد آمد. 

    

رسایی رد صلاحیت شد

حمید رسایی نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از سوی هیات اجرایی انتخابات تهران رد صلاحیت شد. به گزارش ایسنا، حمید رسایی در آخرین جلسه هیات اجرایی انتخابات تهران در روز یکشنبه  ۱۳ دی‌ماه رد صلاحیت شده است. در مطلب منتشره در سایت شخصی‌اش ادعا شده که علی‌رغم این‌که استعلامات او از مراکز۴ گانه مثبت بوده نسبت به ردصلاحیت وی اقدام شده است. در این مطلب مستندات ارائه شده از سوی هیات بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری دلیل این رد صلاحیت عنوان و ادعا شده که رد صلاحیت حمید رسایی مطالبه جدی برخی چهره‌های خاص سیاسی و مدیریتی بوده است. در این مطلب همچنین نقلی قولی از این نماینده مجلس در روز ثبت نام عنوان شده که گفته بود: "دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی‌بینم اما اگر رد صلاحیت شوم مثل برخی از چهره‌هایی که در فتنه ۸۸ بودند و الان در دولت یازدهم مسئولیت دارند، نه شیشه مغازه مردم را می شکنم، نه بانکی را آتش می زنم، نه به مسجد لولاگر و عزاداری امام حسین تعرض می‌کنم و نه چادر از سر زنان ایرانی می کشم، طبعا مطابق قانون اعتراض می‌کنم و پرده از چهره نفاق کنار می زنم."

    

More Recent Articles

You Might Like


Email subscriptions powered by FeedBlitz, LLC, 365 Boston Post Rd, Suite 123, Sudbury, MA 01776, USA.