صفحات

۱۳۹۴ دی ۲۱, دوشنبه

roozonline.com: Latest News - 4 new articlesroozonline.com: Latest News - 4 new articles


سیزده خاور کتاب خمیر شد!

یک ناشر کتاب‌هایش به ارزش یک میلیارد تومان را در ۱۳ خاور روانه کارخانه خمیرسازی کرد تا تنها ۳۰ میلیون تومان عایدش شود. انتشارات تیمورزاده در روز پایانی هفته گذشته اقدام به فروش حجم زیادی از کتاب‌های سال‌های 2008 تا 2010 خود به کارخانه‌های خمیر کاغذ کرد. این انتشارات که کتاب‌های مربوط به گروه پزشکی را منتشر می‌کرد، حجم زیادی از کتاب‌های سال‌های 2008 تا 2010 که ارزشی در حدود  70 تا 90 میلیون تومان داشت را  به ازای سه میلیون تومان روانه کارخانه‌های خمیرسازی کرده و 13 خاور کتاب را در مجموع 30 میلیون تومان فروخته،‌ در حالی که رقم واقعی آن‌ها یک میلیارد تومان بوده. فرهاد تیمورزاده مدیر این انتشارات گفته: پنجشنبه 17 دی ماه دو خاور روانه شدند و فردا یکشنبه 20 دی ماه تعدادی دیگر از کتاب‌ها روانه خواهند شد،‌ اکنون اگر سری به انبار انتشارات ما بزنید‌، خواهید دید که تمامی کتاب‌ها مرتب به روی هم چیده شده و تا ارتفاع 6 متری بالا رفته‌اند،‌ کتاب‌های دانشگاهی و پزشکی که متعلق به سال‌های 2008 تا 2010 است. مدیر این انتشارات در مصاحبه‌ای از تلاش‌های‌اش برای فروش کتاب‌ها به یک دهم قیمت به وزارت بهداشت و اهدای کتاب‌ها به شکل رایگان صحبت کرده که همه‌گی بی‌نتیجه و بی‌پاسخ مانده و این ناشر را مجبور به فروش کتاب‌ها به کارخانه‌ی خمیرسازی کرده.

    


Sponsor message
powered byad choices

عکس: دخترکان ایرانی در انتظار اعدام

روزنامه گاردین گزارش و عکس های تکان دهنده ای از دخترکان زیر۱۸ ایرانی منتشر ش کرده است که به مرگ محکوم شده اند و منتظرند تا به سن قانونی برسند وآنها را از چوبه اعدام بیاویزند. مهسا ۱۷ ساله است. او عاشق پسری می شود و  تصمیم می گیرد با او ازدواج کند اما پدرش مخالف است. یک روز با پدرش دعوایش می شد و عصبانی می شود و او را با چاقوی آشپزخانه به قتل می رساند. برادران مهسا درخواست اعدام او را کرده اند. شقایق، ۱۵ ساله لست. او یک سال است که به جرم سرقت مسلحانه از یک فروشگاه زنجیره ای در تهران، زندانی است. او و دوست پسرش وارد فروشگاه شدند و وقتی پلیس آمد، دوست پسرش موفق به فرار شد اما شقایق دستگیر شد. حکم اعدام او آمده است و باید به سن ۱۸ سالگی برسد تا حکم اجرا شود. مادر بزرگش بعد از یک سال به ملاقاتش آمده است. سوگند، ۱۶ ساله است. وقتی در خانه تنها بود، پلیس با حکم وارد خانه می شود و در تفتیش خانه، ۲۵۰گرم تریاک، ۳۰ گرم کوکائین و ۲۰ گرم هروئین پیدا می کنند. چون کسی در خانه نبود، سوگند را دستگیر می کنند و به زندان می اندازند. یک سال است که او زندانی است و هیچ کدام از افراد خانواده اش به ملاقاتش نیامدند. یک روحانی هر روز برای برگزاری نماز جماعت به زندان می رود. بعد از نماز، او درباره روش های تصحیح رفتار دختران حرف می زند و برایشان دعا می خواند. زنان زندانی می توانند نوزادان خود را تا دو سالگی در زندان نگه دارند. زهرا در ۱۴ سالگی ازدواج می کند و دو فرزند دارد. او الان ۱۷ ساله است و به جرم دزدیدن موبایل زندانی شده است. او به همین جرم سه بار زندانی شده است. خاطره ۱۳ ساله است.او بعد ازاینکه عنویش به باو تجاوز کرد، از خانه فرار کرد. یک هفته بعد، چند پسر جوان به او تعرض کردند. او برای اینکه خودش را نجات بدهد، بازویش را با چاقویی که همراه داشت زخمی کرد. پلیس او را در حالی که بیهوش شده بود در پارک پیدا کرد و بعد از درمان او را به یک مرکز اصلاح و تربیت فرستادند. زندانیان می توانند یک ساعت صبح ها و یک ساعت بعدازظهر ها برای هواخوری به حیاط زندان روند. دختران گاهی ساعت ها در صف غذا منتظر می مانند. نازنین ۱۶ ساله است. او شش ماه پیش به دلیل حمل ۶۲۱ گرم کوکائین دستگیر شد. قاضی هنوز حکمی برای او صادر نکرده است. مهشید ۱۵ ساله است . او به جرم داشتن رابطه نامشروع و حمل مواد مخدر زندانی است. پدر و مادرش به دلیل مصرف مواد مخدر زندانی هستند. مهشید هشت ماه دیگر، بعد از گذراندن دوران محکومیتش از زندان آزاد می شود.

    


Sponsor message
powered byad choices

تهران: جشن کریسمس مسیحیان لهستانی پناهنده به ایران دوره جنگ جهانی دوم

 تهران: جشن کریسمس مسیحیان لهستانی پناهنده به ایران دوره جنگ جهانی دوم

    


Sponsor message
powered byad choices

پنج اسلحه مرگبار عربستان سعودی

مجله «ناسیونال اینترست» ، گزارشی با عنوان «پنج اسلحه مرگباری که سعودی در اختیار دارد و ایران باید از آن بترسد. » منتشر کرده است. ۱- جنگنده بوئینگ F-15 ایگل: عربستان از این جنگنده 86 فروند از نوع F-15C/D در اختیار دارد که ویژه درگیری‌های «هوا-هوا» است. این را می‌توان به جنگنده‌های چند منظوره F-15S افزود که به «عقاب کوبنده» معروف است. این جنگنده به آن اندازه پیشرفته است که می‌تواند عمق ایران را هدف قرار دهد بدون این‌که جنگنده‌های ایران برایش مانعی ایجاد کنند. 
به گزارش «ناسیونال اینترست»  عربستان سعودی به زودی مدرن سازی جنگنده‌های «عقاب کوبنده» را به مدل F-15SA پایان خواهد رساند؛ جنگنده‌ای که به رادار APG-63 (V) 3 ویژه جنگ‌های الکترونیکی و سنسورهای پیشرفته دیگر مجهز است. به نیروی هوایی سعودی؛ 84 فروند از این جنگنده‌های پیشرفته افزوده خواهد شد. ۲- جنگنده اروپایی تایفون: جنگنده تایفون، دومین اسلحه مرگبار سعودی است. نیروی هوای سعودی 72 فروند از این جنگنده دارد؛ جنگنده‌ای پیشرفته که توانایی شرکت در نبرهایی «هوا-هوا» و «هوا-زمین» را دارد. هنوز مشخص نیست که چه تعدادی از این جنگنده را سعودی تحویل گرفته است. اما ارزیابی‌ها از احتمال به خدمت در آمدن بیش از نیمی از این جنگنده‌ها حکایت دارد. برخلاف اکثر قراردادهای پیشین، سوار کردن این جنگنده‌ها به صورت محلی در سعودی صورت نمی‌گیرد بلکه آماده به پیوستن به هر نبرد احتمالی، خریده می‌شوند. ۳- هلیکوپترهای جنگی بوینگ ای اچ 64 آپاچی: براساس گزارش«ناسیونال اینترست»  عربستان سعودی، به نیروی زمینی اهمیت ویژه می‌دهد و آن را به پیشرفته‌ترین اسلحه موجود در جهان مجهز می‌کند. یکی از قدرتمندترین اسلحه در این زمینه، هلیکوپتر بوینگ AH-64D که عربستان سعودی 82 فروند از آن را در اختیار دارد. این هلیکوپتر دهه هفتاد قرن گذشته، به صورت اختصاصی برای ارتش آمریکا طراحی شده بود. هدف از آن هم مقابله با حمله احتمالی اتحاد جماهیر شوری سابق به اروپای مرکزی در دوره جنگ سرد بود. ارتش آمریکا از آن در حمله به عراق در سال 2003 استفاده کرد. ارزش این سلاح قابل ارزیابی نیست.پس از سقوط بغداد هم داعش از این جنگنده برای حمله به مواضع داعش استفاده کرد. ۴-تانک‌های ام 1 ای 1 آبرامز: نیروی زمینی عربستان سعودی به یکی از قدرتمنتدرین تانک‌ها که M1A2S آبرامز است، مجهز شده است. نیروی زمینی ارتش سعودی 442 تانک از این مدل را بر اختیار دارد که ستون فقرات ارتش عربستان را تشکیل می‌دهد.  این تانک بسیار شبیه تانک M1A2 SEP که در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد، بدین معنی است که مجهز به سامانه اطلاعات و شبکه‌ای پیشرفته است و آن را از هر تانک در اختیار ایران، قدرتمندتر می‌کند. ۵-کشتی جنگی مدل «ریاض»
   مهم ترین کشتی در اختیار سعودی، کشتی جنگی مدل «ریاض» ضد هواپیما است که حدود 25 درصد بزرگتر از همتای فرانسوی «لاواییت» است. این کشتی مجهز به سامانه شلیک موشک‌های عمودی است و ظرفیت 15 موشک استر را دارد؛ موشک‌هایی زمین به هوا که می‌تواند هواپیماهای مهاجم را تا فاصله 20 مایل و ارتفاق 50 هزار فوت، هدف قرار دهد. کشتی «ریاض» همچنین حامل موشک‌های ضد کشتی مدل MBDA Exocet MM40 Block II است. صفحه ای در سایت ویکیپدیا که «نیروی دریایی سعودی» را مورد توجه قرار می‌دهد، نوشته است که سعودی 3 مدل از این کشتی‌ها دارد. این کشتی‌ها ساخت فرانسه هستند که در حقیقت نسخه‌ای تعدیل شده از مدل فرانسوی La Fayette F-3000 اند. همه این کشتی‌ها مجهز به مجموعه‌ای از تسلیحات و تکنولوژی‌های جنگ الکترونیک هستند. این کشتی‌ها دارای فرودگاه هلیکوپتر متوسط هستند. برپایه گزارش نشریه «ناسیونال اینترست» توانایی‌های کشتی جنگی «ریاض» شامل سلاح ضد زیر دریایی می‌شود که اژدری از نوع DCNS F17 است.

    

More Recent Articles

You Might Like


Email subscriptions powered by FeedBlitz, LLC, 365 Boston Post Rd, Suite 123, Sudbury, MA 01776, USA.